تهیه مواد اولیه


این مجموعه با سابقه طولانی در واردات و توزیع مواد اولیه فایبرگلاس افتخار این را دارد که در امر تهیه مواد از جمله رزین ها، الیاف شیشه، کوبالت و تیتان و اروزیل، پراکسید و استن مشاور شما باشد. برخی از ضمینه های مصرف مواد قابل تحویل به شرح زیر می باشد:

 

الیاف شیشه: 

alyafff
الیاف شیشه چاپد سوزنی E GLASS در انواع 300 گرمی و 450 گرمی در دو تیپ پودری و روغنی عرضه شده توسط این شرکت با دارا بودن خواص ویژه مکانیکی، شیمیایی، الکتریکی و سازگاری محیطی جهت تقویت کامپوزیت ها مورد استفاده قرار می گیرند. الیاف ارائه شده به مشتریان به دلیل قابلیت ترشوندگی عالی، فرم گیری خوب در قالب و پراکندگی یکنواخت در رزین پلی استر موجبات رضایت خاطر ایشان را فراهم آورده است. توصیه می گردد جهت حفظ خواص الیاف، آن را در دمای 15-35 درجه و در داخل بسته بندی خود با رطوبت 35%-65% نگهداری نمایید.

 

رزین ها:

رزین در دو دسته یکی پلی استر غیر اشباع و دسته دوم ونیل استرها می باشند.

 

رزین پلی استر:

polyester-resin


رزین پلی استر جنرال و یا ارتوفتالیک انیدرید ORTHOPHTHALIC ANHYDRIDE(جهت تولید قطعاتی که در معرض تابش نور خورشید بوده و برای تولید قطعات شفاف استفاده می گردد) و رزین ایزوفتالیک اسید ISOPHTHALIC ACID(با خواص مشابه رزین ارتوفتالیک ولی بسیار ممتازتر)  و رزین پلی استر ترفتالیک اسید TEREPHTHALIC، به همراه کاتالیست های پراکسیدی و خشک کن های پایه کبالت نفتانات جهت ساخت قالب و قطعات فایبرگلاس مورد نیاز قطعات صنعتی و صنایع قطعات تزئینی مجسمه سازی استفاده می گردد.

 

رزین ونیل استر اپوکسی:

vyn5

این رزین در دو گروه بیسفنل و نووالاک تولید شده و در اکثر محیط ها به ویژه محیط های قلیایی از مقاومت شیمیایی خوبی برخوردار می باشند و در محدوده درجه حرارتی 105 تا 120 درجه کارایی دارد. در صورت اصلاح فرایند با نووالاک، می توان از آن در مقابل انواع اسیدها، حلال ها و قلیا ها و در محیط های با خورندگی شدیدتر و همچنین با تحمل گرمایی تا 240 درجه سانتیگراد بهره برد. در مورد رزین پلی استر از شتاب دهنده کوبالت استفاده می گردید ولی در اینجا از دی متیل آنیلین که قالبا توسط تولید کننده به رزین افزوده گردیده است. بهترین کاربرد آن در صنایع دریایی است.

رزین فنولیک:


رزین های فنول فرمالدئید که بر پایه قلیایی هستند و به رزول ها شهرت دارند. با مقدار فنول آزاد کم به صورت خالص ( پولکی ) و پودرهای فنولیک هگزامین دار جهت ساخت وارنیش های هوا خشک کوره ای، چسب های تک جزیی مقاوم در برابرحرارت، ساخت قالبهای ماسه ای ریخته گری فلزات، عایق های الکتریکی مدار چاپی و قطعات کامپوزیتی مقاوم در برابر حرارت از قبیل لنت ترمز و صفحه کلاچ کاربری دارد.

 

رزین اپوکسی :
 رزین اپوکسی بیس فنول F و A با هاردنر های پلی آمینی و پلی آمیدی جهت ساخت قالب و قطعات کامپوزیتی مورد نیاز صنایع ریخته گری، نفت و سیمان، پوشش مقاوم در برابر حلال های خورنده نفتی و شیمیایی ، دوغاب های پر کننده، ملات و بتونه های درزگیر دو جزیی با استفاده ازپرکن های فلزی و غیرفلزی، کفپوش های اپوکسی ضد اسید و باز، ضد سایش و مقاوم در برابر جرقه و شعله، اپوکسی با کاربرد الکتریکی شامل پشت ریز با فیلر خور بالا و مقاومت الکتریکی پایین، پشت ریز دفن قطعات و مدارهای الکتریکی مقاوم در برابر حرارت، چسب های اپوکسی تک جزیی و دو جزیی زودگیر در درجه حرارت محیط، چسب سطوح فلزی، چسب اتصال پلاستیک به سیمان و آسفالت، چسب بتون و سیمان های مرطوب، چسب اپوکسی دیرگیر تمام منظوره، چسب های اتصال قطعات ترموپلاست ونیل دار